Всесезонні легкові шини
Можна використовувати всесезонні шини?
Із зростанням кількості легкового пасажирського автотранспорту спільно з ускладненням дорожньої мережі, збільшенням швидкісних показників авто, підвищенням вимог до безпеки керування транспортним засобом як з боку споживачів, так і державних регулюючих органів змушує виробників автомобільних шин переходити на випуск сезонних моделей гуми. Шини призначені тільки для зимових і тільки для літніх умов експлуатації розрізняються характеристиками: малюнок протектора, склад гумових сумішей, спец. добавки). Але не дивлячись на це всесезонні легкові шини затребувані і присутні в модельному ряду виробників автошин.
Використання всесезонних шин не суперечить Правилам Дорожнього Руху України. ПДР України регламентують такі положення щодо застосування шин на транспортних засобах:
- залишкова висота протектора повинна становити не менше 1.6 мм (для легкових автомобілів і легковантажних з вантажопідйомністю до 3,5 т)
- заборонено використовувати шини з місцевими ушкодженнями і деформаціями що оголюють корд, з розшаруванням каркаса, відривом протектора
- слід встановлювати на одну вісь однотипні з однаковим протектором шини, які відповідають за типорозмірами та індексом навантаження даному транспортному засобу
Нагадуємо, що інспектор патрульної поліції може рекомендувати, але не вимагати використання сезонних шин на ваш автомобіль.
Як відрізнити всесезонну шину?
Приналежність шини до всесезонному типу визначається по маркуванню на боковині. Варіанти написання: ALL SEASON, 4 SEASON, ALL WEATHER, ANY WEATHER або M+S, на розсуд виробника покришки. Перевага всесезонної гуми очевидна ― це використання цілий рік без сезонної "перевзування" авто. Але чи так вони хороші в різних погодних умовах? Існує думка, що справжніх всесезонних шин не існує. Частково це правда, так як за останні роки шинні технології далеко просунулися в розробці нових продуктивних малюнків протекторів і високотехнологічних гумових сумішей з різними присадками, що дозволяє випускати сезонні шини з поліпшеним характеристиками, які раніше були не доступні для всепогодних шин. Але теж розвиток технологій підштовхнуло компанії розумно комбінувати характеристики впливають на зчеплення на сухому та мокрому дорожньому полотні, заснеженом і зледенілому покриття, щоб створювати всесезонні моделі шин, які добре працюю круглий рік у будь-яких погодних умовах. Варто відзначити, що всесезонка це зимова шина з переданням властивостей річної для передбачуваного поведінки авто на сухій і мокрій поверхні.
Особливості застосування всесезонної гуми для авто. Всесезонна гума плюси і мінуси.
Всесезонна шина для використання цілий рік із збереженням надійного зчеплення і короткого гальмівного шляху повинна бути досить м'якою зимою (не "замерзати" на морозі) і не сильно "плисти" влітку. Малюнок протектора складається з елементів притаманними суто річним і чисто зимового типу шин. Це водовідвідні канавки перешкоджають акваплануванню влітку, ламелезированные блоки протектора для створення додаткових крайок зчеплення з нерівностями дорожнього полотна в зимовий період.
- на мокрій дорозі гірше літніх і зимових шин
- на сухій дорозі краще зимових, але гірше літніх шин
- на снігу краще літніх, але істотно гірше зимової гуми
- середня висота протектора (на зимових глибше, на літніх менше)
- середня жорсткість гуми протектора
Але слід пам'ятати, що використання всесезонки це компромісний варіант, адже всесезонна шина володіє всіма перевагами літньої або зимової шини. Щоб досягти зчеплення на снігу і льоду, шина для цілорічного застосування втрачає переваги в зчеплення на мокрій поверхні. У прагненні збільшити термін служби протектора, шина втрачає властивості еластичності і зчеплення при низьких температурах.
Всесезонні колеса більше підходить для спокійного водіння по асфальту рівних, без значних перепадів кліматичних умов (сильні снігопади, обледеніння або висока температура в літній період). Всесезонна шина добре працює коли досить тепло і необхідно мати шину зберігає свої властивості при високих температурах в літній період, але не настільки тепло в зимовий період коли можна використовувати річну сезонну шину без ризику. Іншими словами, якщо транспортний засіб не використовується в екстремальних погодних умовах, всесезонка здатна забезпечити достатній рівень безпеки управління та буде для Вас розумним вибором.
- +380 (99) 300-94-44
- +380 (96) 293-77-25
- +380 (63) 329-23-23
- +380 (99) 300-94-44
- +380 (96) 293-77-25
- +380 (63) 329-23-23
У нашому інтернет-магазині www.altorg.com.ua Ви можете замовити з доставкою недорогі шини всесезонки для легкового автомобіля, мінівена, невеликого вантажно-пасажирського мікроавтобуса. Ми пропонуємо різні варіанти доставки з зручними способами оплати (докладніше в розділі ОПЛАТА і ДОСТАВКА)
В ассортименте всесезонных покрышек есть доступная по цене резина отечественного производителя Росава (г. Белая Церковь, Украина) известных и проверенных временем моделей: БЦ-1, БЦ-16, ВС-40, ВС-54, БЦ-20, ВС-55, ВС-56, AS-701, Vimero с хорошими потребительскими характеристиками.