Зимові легкові шини
Зимові шини чим відрізняються?
Зимові шини адаптовані для використання в зимовий час року, зберігають властивості при температурі повітря нижче +7°С. Експлуатаційні характеристики, ходові і гальмівні властивості оптимізовані для пересування на снігу і льоду.
Протектор зимових покришок виготовляється з гумових сумішей з великим вмістом натуральних каучуків і спеціальними добавками. Завдяки такій рецептурою протектор зберігає еластичність при низьких температурах. Для додання гумовим компаундам морозостійкості використовують силіку — наповнювач на основі сполук діоксиду кремнію. Силіка покращує зчіпні й гальмівні властивості шин з мокрих, засніжених і зледенілих дорожнім полотном.
Протектор зимової автошини агресивний і рельєфний, з великою кількістю елементів блоків.
Візуально протектор легко ідентифікувати за наявності прямих або зигзагоподібних борозен на поверхні блоків протектора. Такі надрізи називають ламелями. Ламелі використовують і в інших типах шин, але на зимових щільність нарізки вище. Використовуються ламелі різних конфігурацій: з простою нарізкою, і складні самофиксирующиеся 3D-ламелі. Ламелі створюють додаткові крайки зчеплення, що утримує покришку на укоченому снігу і зледенілих ділянках дороги.
Коли переходити на зимову гуму?
Сезонну зміну автогуми виконують, коли середньодобова температура опуститься нижче +7°С. На території України такий температурний режим характерний для середини листопада. Не варто чекати до першого снігу. Сучасні автопокришки розраховані не тільки для сніжних умов, також забезпечують безпеку на холодному і сухому дорожньому покритті.
Маркування зимових шин, як вибрати справжню зимову шину?
Маркування M+S (Mud and Snow) нанесена на боковину не завжди означає, що шина зимова.
На справжню зимову шину наноситься знак 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake) у вигляді сніжинки на тлі трьох гірських вершин. Це підтверджує зчіпні й гальмівні властивості шини на снігу і льоду.
При виборі шин слід звернути увагу:
3PMSF — справжня зимова шина
3PMSF і M+S — справжня зимова шина
M+S шини з властивостями зимової
дізнатися більше про маркуваннях зимових шин: M+S і 3PMSF
Шипована гума або липучка?
Шини призначені для експлуатації в зимовий період поділяються:
- шиповані
- фрикційні
Шиповані шини оснащені сталевими шипами протиковзання. Шипи встановлюються в спеціальні технологічні отвори в блоках протектора. В залежності від типорозміру ошипованная шина містить 80-150 зубців, розташованих у кілька рядів по біговій поверхні покришки. Шипи покращують зчеплення і гальмування на льоду і на снігу за рахунок врізання в поверхню. Протектор ошипованих або призначених під ошиповку шин глибше. На сухому асфальті така шина гучна.
Нешипована гума або липучка не передбачає встановлення шипів. Зчеплення і гальмівні властивості створюються за рахунок щільної ламелізації - нарізки протектора тонкими ножовими прорізами.
Загальна рекомендація така: використовувати фрикційні шини, якщо авто переважно пересувається в місті з інтенсивним рухом і хорошою роботою дорожніх служб. Якщо ж авто часто їздить по зледенілих ділянках зі спусками та підйомами, то краще підійде шипована шина.
Яка безпечна глибина протектора зимових шин?
Якщо покришкам вже пару сезонів, варто задуматися, чи справиться цей комплект з евакуацією льоду і снігу, гальмуванням і зчеплення на слизькій зимовій дорозі? Коли варто провести заміну автопокришок на нові?
Протектор зимової шини глибше, ніж у літніх або всесезонних шин. Але перестає виконувати свої функції при меншому зносі. Залишкова глибина протектора для зимової шини - 4мм. Нижче цього порога ходові характеристики катастрофічно погіршуються, протектор втрачає "зимові" властивості.
Навіщо встановлювати чотири зимові шини?
В целях экономии возникает соблазн установить только две шины. Плохая идея! Это не улучшит безопасность, а увеличит риск потери управления. Не зависимо от монтажа на переднюю или заднюю ось и типа привода автомобиля. Даже на сухом асфальте, из-за разницы в твердости резины при низкой температуре, значительно сокращается эффективность при торможении и маневрировании. На снегу, в следствии разной степени сцепления, автомобиль может легко уйти в неуправляемый занос.
Для швидкої навігації по каталогу і зручного вибору зимових шин, рекомендуємо розділи:
Шини Росава Сноугард - Snowgard під шип
Шини Premiorri ViaMaggiore Z Plus
Підібрати зимову гуму на 14
зимова гума 195/65 r15 , порівняти моделі
215/65 r16 зима, автошини легкові